✅ دکتر سمیعی‌نژاد، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان در نشست خبری با اصحاب رسانه مطرح کرد:
جوانترین شرکت سرمایه گذاری در کشور هستیم

📌بخش اعظم تمرکز سرمایه گذاری ما در شرکتهای دانش بنیان با محوریت بخش معدن و صنایع معدنی بوده است.

📌در حوزه آبهای زیرزمینی در استان سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری داشته‌ایم و همچنین در  انرژی خورشیدی سرمایه گذاری داشتیم.

📌باوجودآنکه شاخص‌های فضای کسب‌وکار با توجه به بعضی مشکلات ساختاری، تحریم‌ها و شیوع بیماری کووید-۱۹ درمجموع روند پیشرفت پروژه‌های توسعه‌ای را در سال گذشته تا حدی با کندی روبه‌رو کرد، صنایع سنگین زیرمجموعه این شرکت توانستند با کارآیی حداکثری به تولید ادامه دهند.

📌برنامه شرکت برای امسال مبتنی بر تمهید یک اقدام یکپارچه برای به‌ثمر نشاندن پروژه‌های صنایع معدنی حوزه سنگ‌آهن، صنایع فولاد، طرح‌ریزی پروژه‌های بزرگ‌مقیاس اکتشاف معادن خصوصا در حوزه فلزات پایه با پتانسیل رشد بالا در سال‌های پیش‌رو و همچنین تکمیل پروژه‌های زیرساختی خصوصا در زمینه فناوری‌های ارتباطی و حمل‌ونقل است.

📌عملکرد شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان در حمایت از سرمایه‌گذاری‌ مستقل تامین‌کنندگان تکنولوژی‌ مورداستفاده صنایع سنگین زیرمجموعه این شرکت در بعضی از به‌روزترین حوزه‌های تکنولوژی صنعتی مانند کاربرد هوش مصنوعی در عملیات معدنی به محصولات دانش‌بنیان منجر شده است. نتایج حاصل از این باور شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان به توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان طبق برآوردها، منجر به صرفه‌جویی در سطح ۳۰ میلیون یورو در سال مالی ۹۹ شده است.

📌 به دنبال طرح‌های نیمه تمامی رفتیم که در آمایش صنعتی به علت کسری بودجه تعطیل بود و ما در این راستا وارد عمل شدیم البته یکی از  اهداف ما تامین اشتغال پایدار بود و سعی کردیم از هر گونه کار بازرگانی خارج شویم.

📌شرکت اپال کانی در سال گذشته عملیات ورود به بورس داشت و شرکت وارد بورس شد که اکنون با رشد ۷۰ درصد نسبت به سهمش در بازار روبه‌رو است.

📌یکی از کارهای مثبتی که در پتانسیل شرکتها مدیریت شد بومی سازی است.

📌توسعه فولاد سبزوار از جمله برنامه‌های ماست. در شرکت سنگان نیز هدف‌گذاری ۲.۵ میلیون تنی کنسانتره منعقد شده است که پیشرفت بالای ۲۵ درصد دارد.

📌امروز ما یکی از موفق ترین شرکتها و سودآورترین شرکتها با ۸۰۰ هزار تن تولید آهن اسفنجی هستیم و در مدت تولید تاکنون ۳ میلیون تن تولید آهن اسفنجی داشته‌ایم. حسن اول این شرکت این است که برای مواد اولیه وابسته به بازار و دلال نیست و مستقیم از اپال سنگان تامین می شود و قرارداد ۲۰ ساله برای تامین مواد اولیه با اپال دارد.

📌از سال ۹۷ که تولید در اپال کانی پارس آغاز شد حدود ۱۰۰ درصد سودآوری ما افزایش یافته و اولین شرکتی بودیم که محصول گندله و آهن اسفنجی را در بورس ارائه دادیم.